Praktinis darbas Vilniaus kolegijoje
2017-04-27 22:19
2017 m. balandžio 20 dieną Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto Chemijos katedros laboratorijoje vyko praktinis seminaras

„Chemija – tai viskas, kas mus supa“ Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos I-III gimnazijos klasių mokiniams. Dalyvavo 17 moksleivių,  juos lydėjo chemijos mokytoja Jolanta Žilionienė.

Atvykus į VK Agrotechnologijų fakultetą mus pasitiko Chemijos katedros inžinierė chemikė Jolanta Jurkevičiūtė. Chemijos katedros vedėja Irena Čerčikienė pristatė Agrotechnologijų fakultete vykdomas studijų programas, supažindino su cheminės analizės studijų programa, cheminių ir biocheminių tyrimų specializacijomis, studentų praktikomis, karjeros galimybėmis, studentų mokslinės draugijos veikla, saugaus darbo laboratorijoje taisyklėmis. Po to, moksleiviai pasidalino į dvi grupes.

Pirma grupė dirbo su I. Čerčikiene, ji mokiniams paaiškino titrimetrijos metodo esmę, supažindino su darbe naudojamomis medžiagomis, aptarė laboratorinio  darbo „Vitamino C nustatymas vaisių sultyse“ eigą ir visi atliko praktikos darbą. Mokiniai įvairiose sultyse nustatė vitamino C kiekį jodometrijos būdu.

Antra mokinių grupė dirbo su dėstytoja Dalia Židonyte. Dėstytoja trumpai pristatė šiuolaikinius instrumentinius tyrimo metodus, aptarė spektrofotometrinės analizės metodą, supažindino su praktikos darbo „Chlorofilo (a, b) ir bendros karotinoidų koncentracijos nustatymas augalinėje žaliavoje“ eiga. Mokiniai nustatė ir apskaičiavo chlorofilo (a, b) ir bendrą karotinoidų koncentraciją krapuose ir špinatuose. Atlikę praktikos darbus mokiniai su dėstytojomis aptarė gautus rezultatus.

Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos mokiniams buvo įdomu atlikti praktikos darbus moderniose chemijos laboratorijose, įgyti žinių apie medžiagų cheminius tyrimų metodus, susipažinti su chemiko darbo specifika. Esame dėkingi VK Agrotechnologijų fakulteto Chemijos katedros dėstytojoms už nuoširdų priėmimą ir suteiktas naujas žinias.

Aurita Abramavičiūtė ir Dominykas Mormokas, Ia klasė