Vasario 16-oji ,,Ąžuolo“ gimnazijoje
2017-02-18 10:10

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena.

Šiai šventei ruoštasi iš anksto. Ateinančius į mokyklą mokytojus ir moksleivius pasitiko tautiniais rūbais apsirengę gimnazistai. Jie kiekvienam prisegė po trispalvę juostelę ir kvietė atsakyti į 16 klausimų apie Vasario – 16-ąją.

Iškilmingas minėjimas Varėnos ,,Ąžuolo“ gimnazijoje buvo pradėtas Vinco Kudirkos ,,Tautiška giesme“. Gimnazijos direktorė tarė sveikinimo žodžius ir kalbėjo apie kasdienę kiekvieno pareigą Tėvynei, gimtosios kalbos puoselėjimą, nuoširdžią meilę gimtajam kraštui. Gimnazijos vadovė pasveikino raštingiausią gimnazijos pirmoką – Urtę Kotryną Bloznelytę (mokytoja Elena Seliukienė) ir antroką – Viktoriją Juščenko (mokytoja Stasė Grambienė).

Projekto ,,Nuo Vasario 16 iki Kovo 11“, skirto Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui,  viešąsias kalbas sakė antrų klasių mokiniai. Jie varžėsi dėl  ,,Geriausio oratoriaus“ nominacijos, kuri bus paskelbta kitos šventės – kasmetinio mokinių ir mokytojų skatinimo ir padėkos renginio – metu.  Viešųjų kalbų sakytojai – tai mokiniai, kurių 2015-2016 mokslo metų metinių pažymių vidurkis ne mažesnis kaip 9. Kalbas vertino komisija, sudaryta iš gimnazijos mokytojų, mokinių, tėvų, administracijos atstovų.

,,Čia mūsų namai, čia gimėme būti“, – dainavo gimnazijos pirmokai minėjimo pabaigoje. Šiuose žodžiuose šiuolaikinio jauno žmogaus požiūris į Tėvynę, pareigą, nepriklausomybę.

Projektas dar nesibaigė. Valstybės šimtmečio belaukdami susirinksime dar ne kartą.