VARĖNOS „ĄŽUOLO" GIMNAZIJA

Projektas „Suvienyti muzikos“ paskutinį kartą suvienijo...
2017-04-27 22:14
Tarptautinis mokyklų partnerystės Erasmus+ projektas 

„Suvienyti muzikos“ 2016 metais suteikė galimybę 15-ai Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos moksleivių apsilankyti Prancūzijoje ir Italijos saloje Sardinijoje – ten susipažinti su svetimšaliais, jų mokymosi ypatumais, pakeliauti po lankytinas vietas ir išmokti atlikti visų dalyvaujančių projekte šalių tautinių dainų, pamatyti skirtumus ir panašumus tarp kultūrų, kurias skiria tūkstančiai kilometrų – apie tai ir yra šis projektas. Šių metų balandžio pradžioje, po ilgų repeticijų ir ruošimosi, priėmėme užsieniečius į savo miestą ir namus.

                      Balandžio 3 dieną Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos moksleiviai susidomėję stebėjo bendraamžius iš Rumunijos, Italijos ir Prancūzijos. Buvo linksma ir mums – net nepažįstami gimnazistai, vedami smalsumo, prieidavo pasikalbėti apie projektą. O šis oficialiai prasidėjo gimnazijos muzikinės grupės „Groovy Group“ pasirodymu, direktorės padėkos žodžiais bei dovanų ir sertifikatų įteikimu dalyviams. Darbą pradėjome pakilios nuotaikos, bet giliai širdyje jau kirbėjo mintis, jog tai yra paskutinis projekto susitikimas. Po pietų visa Erasmus+ grupė išvyko į ekskursiją aplankyti Trakų pilies, pasivaikščioti po Vilnių ir apžiūrėti Šv. Onos bažnyčią, Katedros aikštę. Vakarėjant visi sugužėjome į Šv. Jonų bažnyčią pasiklausyti klasikinės muzikos „Alma Mater Musicalis“ koncerte. Pasigrožėję mūsų sostinės vaizdais ir užburti gyvos muzikos skambesio, į Varėną grįžome maloniai pavargę ir su puikiais pirmos dienos įspūdžiais.

                      Kitą dieną vyko pirmosios repeticijos – derinami instrumentai, balsai, muzikiniai terminai. Papietavę išsiruošėme į dar vieną kelionę. Šįkart netoli – aplankėme Marcinkonių kaimą, kur žaidėme lietuvių liaudies žaidimus, dainavome dainas kartu su Marcinkonių ansambliu, šokome ir ragavome mūsų kraštui būdingos grikių „babkos“. Vėliau klausėmės padavimo apie Ūlos akį ir gerėjomės ją supančiu kraštovaizdžiu. Paskui lankėmės Zervynų kaime – parodėme svečiams senąsias trobas, paaiškinome, kuo šis kaimas ypatingas. Buvo smagu matyti susižavėjimą draugų akyse bevaikštant po mums jau įprastas vietas. Tai priminė mums, jog iš tiesų turime kuo didžiuotis ir ką parodyti atvykėliams net iš tokių šalių kaip Prancūzija ar Italija.

Trečio ryto darbą pradėjome miesto savivaldybėje, kur su dalyviais bendravo Varėnos meras A. Kašėta. Paklausę jo sveikinimo kalbos, visi judėjome „Ąžuolo“ gimnazijos link. Likusią dienos dalį skyrėme repeticijoms, o vakare visi ėjome pasivaikščioti – rumunus, italus ir prancūzus jau laikėme tikrais draugais, visi juokavome ir net po ilgų repeticijų, susitikę laisvu metu nenustojome muzikuoti – muzika mus suvienijo.

                      Ketvirtadienį nebuvo nei diskusijų, nei susitikimų. Ši diena skirta pasiruošti finaliniam projekto koncertui – tai viena iš pagrindinių projekto užduočių. Tiek mes, moksleiviai, tiek mūsų mokytojai, tiek Varėnos kultūros centro darbuotojai plušo iki vakaro: buvo dėliojama aparatūra, derinamos gitaros, dainininkai bandė priprasti prie balso, sklindančio iš kolonėlių. Visą dieną jautėsi įtampa, kylanti dėl artėjančio koncerto. Ją malšinome tyliai, bet linksmai diskutuodami, užkandžiaudami, išeidavome pasivaikščioti Varėnos takeliais. Vieni po kitų lipome ant scenos, repetavome savo šalies tautines dainas, moraliai ruošėmės didžiajam pasirodymui.
                      Penktadienis – lemtingoji diena. Prancūzai, italai, rumunai ir lietuviai – visi pasiruošę nustebinti vietinius gyventojus, susirinkusius paklausyti finalinio šio projekto koncerto. Belaukiant koncerto pradžios, jau pradėjus rinktis žiūrovams, užkulisiuose  ypatinga atmosfera. Žibančios akys, iš jaudulio virpančios rankos ir motyvacinės kalbos vieni kitiems. Pritemus šviesoms lietuviai pirmieji žengė į sceną ir pradėjo koncertą. Viskas praėjo sklandžiai ir, kai pagaliau nulipome nuo scenos, prasidėjo tikrosios linksmybės. Atsigavę po koncerto, visi „Suvienyti muzikos“ dalyviai iki išnaktų vakarojo gimnazijoje – trypė į tautinį lietuvišką ritmą su grupe „Sadūnai“, šoko pagal šiuolaikines dainas, vaišinosi.

Gaila, bet viskas turi baigtis. Baigėsi ir šis projektas – su linksmais nuotykiais, gerais prisiminimais ir naujais draugais.

 

Milita Naujalytė, II klasės mokinė