Modernios valstybės jubiliejų gimnazijos bendruomenė pasitinka su optimizmu. „Ąžuoliečių žygis“.
2017-10-21 20:28
Šiltą ir jaukų spalio 17 d. rytą ,,Ąžuolo“ gimnazijos moksleiviai, jų klasės auklėtojai ir mokytojai rinkosi į netradicinį renginį – ,,Ąžuoliečių žygį“, skirtą Lietuvos 100 paminėti.

Daugiau kaip 300 bendruomenės narių buvo pasiryžę įveikti 12 kilometrų - maršrutu Varėna – Senoji Varėna – Varėna.

Mokyklos direktorė M. Padegimaitė ir Varėnos mero pavaduotojas Giedrius Samulevičius visiems žygeiviams linkėjo ištvermės, susitelkimo, vienybės. Giedrius Samulevičius minėjo, kad Lietuvos valstybė 2018 m. vasario 16 d. minės reikšmingą ir išskirtinę Lietuvos istorijos datą – šimtąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines. Tai įvykis, kuriuo pradėta atkurti nepriklausomos ir demokratinės Lietuvos valstybės istorija, ir pirmasis ryžtingas žingsnis į dabartinę modernią Lietuvos valstybę. Žygio koordinatorė R. Lysenko sakė, kad žygio esmė – ne tik įveikti atstumą, pasitikrinti savo ištvermę, bet ir suprasti, kad šiandienos herojus yra kiekvienas Lietuvos pilietis – aktyvus XXI amžiaus Lietuvos kūrėjas, suvokiantis, kad nuo jo kasdienių pastangų priklauso ne tik dabartis, bet ir būsimi Lietuvos valstybės ir tautos istorijos įvykiai. Nuo gimnazijos žygeiviai, lydimi savanorių būrio atstovų, patraukė „Ąžuoliečių žygio“ maršrutu. Prasmingas „Ąžuoliečių žygio“ akcentas – susitikimas prie Senosios Varėnos Nepriklausomybės paminklo su Varėnos A. Ryliškio pagrindinės mokyklos moksleiviais bei mokytojais.  Kartu buvo sugiedotas Lietuvos himnas.  Gražiausiomis liaudies dainomis žygeivius sveikino A. Ryliškio mokyklos I. Naujūnienės vadovaujamas  vaikų choras. „Ąžuoliečių žygis“ – Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programos dalis, todėl modernios valstybės jubiliejų gimnazijos bendruomenė pasitinka su optimizmu.