Konferencija „LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBEI – 100“
2018-02-19 17:29

Vasario 14 d. Varėnos ,,Ąžuolo“ gimnazijoje III-IV kl. mokiniams vyko istorinė konferencija ,,LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBEI – 100“.

Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga gimnazistus sveikino pavaduotojas ugdymui A. Saulynas. Jis kalbėjo apie Vasario 16-osios svarbą, minėjo istorinius įvykius, nulėmusius  Lietuvos Nepriklausomybės Akto paskelbimą, teigė, kad „ateitį kuria tie, kurie gerai žino savo šalies praeitį“.

IV kl. mokiniai savo pranešimuose kalbėjo apie Didįjį Vilniaus seimą (E. Lužytė), Lietuvą Pirmojo pasaulinio karo metais (B. Manarkaitė, K. Janulevičiūtė), lietuvių išeivijos veiklą siekiant Nepriklausomybės (M. Kaščiūtė), Vilniaus konferenciją (E. Pozniakaitė), Lietuvos Tarybą ir jos sprendimus (A. Zalieckaitė, A. Juškevičiūtė), Vasario 16-osios signatarus (T. Laurušaitis).

Istorijos mokytoja Virginija Samulevičienė