Projektas „Būkime kartu“
2015-10-21 14:29
Rugsėjo mėnesį Varėnos ,,Ąžuolo“ gimnazija dalyvavo Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos organizuotame projekte ,,Būkime kartu“

Kurio tikslas ugdyti toleranciją bei tarpusavio supratimą, bendravimo ir bendradarbiavimo gebėjimus, sudaryti galimybes mokiniams susipažinti su kitų tautų papročiais, tradicijomis bei atskleisti savo tautos savitumą, unikalumą.

Rugsėjo 24 d. „Ąžuolo“ gimnazijos mokiniai, mokytojos R. Jasevičienė ir V. Samulevičienė lankėsi Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijoje. Jos gimnazistai bei mokytojos A. Jundo, I. Samulevičienė, R. Poškienė supažindino su gimnazijos istorija. Parodė mokyklos patalpas. Aplankėme Šalčininkų Stanislavo Moniuškos menų mokyklą, buvome prie Adomo Mickevičiaus paminklo. Kelionę tęsėme į Jašiūnų Mykolo Balinskio dvarą, apie kurį papasakojo M. Balinskio gimnazijos direktorius Kazimiež Karpič. Pasivaikščioję po dvaro parką, nuvykome į Pavlovo respubliką. Paskutinė stotelė buvo Mikniškių kaimas, kuriame įsikūrusi stačiatikių bendruomenė. Sesuo Nina supažindino su jos gyvenimu, verslais. Pavargę, bet kupini įspūdžių, sugrįžome namo.

Tęsdami projektą, rugsėjo 29 d. sulaukėme svečių iš Šalčininkų. Jiems papasakojome apie savo mokyklą, supažindinome su Varėna ir jos istorija. Užsukome į Perloją pažiūrėti paminklo Vytautui Didžiajam. Aplankėme garsiąją Merkinės piramidę, Merkinės miestelio kraštotyros ir genocido muziejų, kuriame jos direktorius Mindaugas Černiauskas papasakojo Merkinės istoriją, apžiūrėjome archeologijos ir etnografijos eksponatų parodą, matėme senas maldaknyges, nuotraukas, dokumentus. Vėliau gražiomis Merkinės apylinkėmis galėjome grožėtis užlipę į vieną aukščiausių Lietuvoje apžvalgos bokštų. Iš Merkinės išvykome į pažintinę ekskursiją po Liškiavą. Apžiūrėjome bažnyčią bei liturginio paveldo ekspoziciją, aplankėme bažnyčioje esančius rūsius su išlikusiais XVIII a. vienuolių dominikonų palaikais. Pasivaikščiojome  buvusio dominikonų vienuolyno teritorijoje.

Projekto dėka užmezgėme ryšį su Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazija. Tikimės ir tolimesnio bendradarbiavimo.

Greta Valasinavičiūtė, IIId klasės mokinė