Gimnazijos trečiokų pažintis su profesijomis tęsiasi
2016-05-16 12:33

Gegužės 6 d.  IIId  klasės mokiniai  išvyko susipažinti su pasieniečio profesija Medininkų pasieniečių mokykloje.

Mūsų laukė įdomi ir turininga programa - tą dieną mokykloje vyko atvirų durų diena. Išklausėme pasieniečių profesijos pristatymą, kurio metu sužinojome bendrus priėmimo į mokyklą ir atrankos reikalavimus, mokymosi sąlygas ir įsidarbinimo galimybes. Stebėjome kursantų atliekamus savigynos ir imtynių pratimus,  klausėmės Vidaus reikalų ministerijos pučiamųjų orkestro. Rikiuotės aikštėje stebėjome kursantų parengtą rikiuotės pasirodymą. Apžiūrėjome ir išbandėme tarnyboje naudojamą ginkluotę, techniką bei įrangą, tačiau  labiausiai mus sužavėjo  sraigtasparnis, kuris netikėtai nusileido mokyklos aikštėje. Viso susitikimo metu  tiesiogiai bendravome su mokyklos kursantais, kurie atsakė į mūsų klausimus, mokė žygiuoti, vežiojo pasieniečių keturračiu ir pavaišino koše.

Įdomiausias susitikimas laukė su Vilniaus rinktinės kinologais ir jų tarnybiniais šunimis. Mums buvo parodyta speciali tarnybiniams šunims dresuoti naudojama kinologų įranga. Centro darbuotoja papasakojo, kaip VSAT šunys išmokomi ieškoti dingusių žmonių, narkotikų, sprogmenų, kokie reikalavimai keliami šunims ir kinologams.

Neaplenkėme ir šalia pasieniečių mokyklos esančios Medininkų pilies, kuri plotu yra didžiausia LDK pilis. Lankydamiesi joje sužinojome daugiau apie mūsų šalies istoriją ir išgirdome  legendą: Krėvos ir Medininkų pilį pastatę vienu metu dievai ir milžinai, nes jie buvo tokie stiprūs, kad mūrydami sienas skolindavo vieni kitiems įrankius ir svaidydavo juos iš Medininkų į Krėvą ir atgal. Ekskursijos metu apžiūrėjome  30 m aukščio pagrindinį pilies bokštą ir jame esančias keturias ekspozicijų sales. Didelį įspūdį paliko pilyje eksponuojamas dailininko G. Kazimierėno 2012 m. tapytas Žalgirio mūšio paveikslas.  Apžiūrėję visus  pilies bokšte esančius eksponatus, grožėjomės Medininkų apylinkėmis.

Ligita Lasauskaitė, IIId kl. Varėnos ,,Ąžuolo" gimnazijos mokinė