Galbūt čia pradėsime savo skrydį?
2016-05-16 07:53

Bene kiekvieną dieną galima rasti, ką nuveikti ir kaip praplėsti savo žinias – dalyvauti maratone, aplankyti botanikos sodą, muziejų, parke leisti aitvarus ar eiti į žygį...

Mes, Varėnos ,,Ąžuolo“, Merkinės V. Krėvės ir Valkininkų gimnazijų  45 mokinių grupė su lydinčiais mokytojais keliavome į Aleksandro Stulginskio universitetą, esantį Kaune. Kelionę mums dovanojo Varėnos miškų urėdijos urėdas Tomas Bazevičius ir ASU. Reiškiame Jiems didelę padėką!

Kyla klausimas, ką nuveikėme? Ir ką sužinojome? O nuveikėme išties daug. Viską pradėjome vienoje auditorijoje, kur mus šauniai priėmė Universiteto rektorius prof. dr. Antanas Maziliauskas, studijų skyriaus vyriausias vadybininkas Antanas Girčys kartu su trečiakursiu studentu Dobilu Sinkevičiumi ir dviem pirmakursėmis studentėmis, kurios jau aktyviai dalyvauja universiteto veikloje. Mums pristatė studijų programas, papasakojo, kokių reikia egzaminų ir mokomųjų dalykų, norint įstoti į atitinkamas specialybes, kokie mažiausi konkursiniai balai buvo praėjusiais metais. Pažintį tęsėme neįprastai įdomiame universiteto muziejuje, kur teko sutikti Agronomijos fakulteto dekaną doc. dr. Viktorą Pranckietį. Jis pamokė mus skaičiuoti skaitliukais (mediniu skaičiavimo įrankiu).

Žinoma, muziejuje išgirdome daug įdomių faktų apie patį universitetą, jo istoriją. Vėliau mokiniai buvo suskirstyti į tris grupes. Vieniems pasakota plačiau apie biomedicinos, kitiems – apie socialinių mokslų, tretiems – technologinių mokslų sritis. Mokiniai klausė paskaitų, aplankė universiteto laboratorijas, aikštynus, sporto sales. Taip pat visi galėjo pasitikrinti chemijos žinias paskaitoje ,,Įdomioji chemija“, kurią vedė Biologinių atliekų ir šalutinių produktų panaudojimo laboratorijos vedėja Milda Gumbytė. Paskaitos pabaigoje mokiniai rašė linkėjimus ir įspūdžius apie universitetą. Po paskaitos buvome palydėti į ASU kavinę papietauti, tenka pripažinti, pietūs buvo be galo skanūs.

Noriu pradžiuginti ir sportininkus! Čia yra ir sporto salė ir kiekvienas studentas gali rinktis net iš 17 sporto rūšių, tarp kurių ir Varėnos miestą garsinantis rankinis! ,,Valia keisti. Galia kurti“, – toks ASU šūkis, tad nebijokime kurti save ir keisti  bei tobulinti pasaulį!

Ieva Rimkutė, IIc klasės mokinė, Varėnos ,,Ąžuolo“ gimnazija